Mobirise

Bizden Haberler

05.05.2016 / GELECEĞİN UZMANLARI, İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ HAFTASINI KUTLADI


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 1987 yılında kabul edilerek 04-10 Mayıs tarihleri arasında her sene kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda, bu sene öğrenciler ve profesyoneller buluştu.

İş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekmek adına düzenlenen haftaya istinaden Namık Kemal Üniversitesi ve Parola Ortak Sağlık Güvenlik Birimi işbirliği ile 5 Mayıs, Perşembe günü seminer düzenlendi.

Parola Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu işbirliği ile düzenlenen seminerde iş güvenliğinin profesyonel isimleri ile geleceğin uzmanları buluştu.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Medet Çağlayan Erel, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İlker Paksoy ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Emre Baygın’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerin dinleyicileri; iş sağlığı ve güvenliği, sivil savunma ve itfaiyecilik, lojistik bölümü öğrencileriydi.

Trakya’nın başarılı uzmanları; başarılarının formüllerini, karşılaştıkları enterasan olayları, sektörün zorluklarını paylaştı.

Gelecekte sektörün birer mensubu haline gelecek olan gençlerin, bugünden vizyon sahibi olmalarına yardımcı olması beklenen seminerin, son yarım saati soru-cevap olarak geçti. Gençlerin yoğun katılım gösterdiği seminerin yinelenmesi ve gençlere iletişim eğitimi verilmesi de kararlaştırıldı