https://mobirise.com/

Bizden Haberler

07.05.2016 / VASTAŞ’TAN ÇOCUKLARA UNUTULMAZ BİR HEDİYE


Enerji sektöründe kullanılan büyük vanaları üreten ve alanında ülkemizin sayılı firmalarından olan Vastaş, 7 Mayıs, Cumartesi günü Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında önemli misafirler ağırladı.

Fabrika çalışanlarının çocuklarının ağırlandığı etkinlikte çocuklar öncelikli olarak güvenlik, sağlık, çevre ve hijyen konularında eğitim aldılar. Ev kazaları, çevre kirliliği, kişisel hijyene dikkat edilmemesi halinde oluşabilecek rahatsızlıklar konusunda bilinçlendirilen çocuklar yemek molasının ardından işletmeyi gezdiler.

Parola Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nden İş Güvenliği Uzmanı ve İlkyardım Eğitmeni Gözde Çapuryüz ile İş Güvenliği Uzmanı ve Çevre Mühendisi İlker Paksoy tarafından verilen eğitimde; çocukların eğitime olan ilgisi ve konularla ilgili bilinç düzeyleri dikkat çekti.İş güvenliği kurallarına uyarak işletmeye inen çocuklar anne-babalarının çalıştığı kısımları gezdi ve ebeveynlerinin yaptıkları iş hakkında sorular sordu. Eğitimde özellikle kişisel koruyucu donanımların kullanımına dikkat çekmek isteyen Vastaş; çocuklardan anne-babalarının eve yaralanmış bir halde dönmemeleri için kişisel koruyucu donanımlarını kullanmaları gerektiğini hatırlatmalarını istedi.

Etkinliğin ardından boya kalemi armağan edilen çocuklardan güne dair resimler çizmeleri istendi. Vastaş Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Ergin’in de katılım gösterdiği ve etkinliğin tekrarlanacağı sözünü verdiği etkinlik, anı fotoğrafları çektirilmesinin ardından sona erdi.